صادرات سنگ به عراق چگونه است؟
در حال بارگذاری

صادرات سنگ به عراق چگونه است؟

صادرات سنگ به عراق چند سالی است بعد از جنگ عراق و سرنگونی صدام شروع شد و بدلیل پاین بودن قیمت سنگ در ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه بازرگانان عراقی وارد بازار سنگ ایران شدند و رونق خوبی به بازار سنگ ایران دادند ولیکن بدلیل عدم تجربه بازرگانی خارجی دو طرف متاسفانه سنگ های خوبی ارسال نشد و از طرفی وصول مطالبات به مشکل برخورد و بدنبال آن درگیری و ناآرامی های داخلی عراق چند سالی صادرات سنگ به عراق در پایین ترین سطح خود قرار گرفت. اما در سال 97 بدلیل سقوط ارزش ریال و مقرون به صرفه بودن سنگ ایران دوباره دروازه صادرات سنگ به عراق گشوده شد و سنگ کارینو هم به کشور عراق صادرات دارد.

سوالات مرتبط


5.0

پاسخ : بیشترین صادرات سنگ های ساختمانی از ایران بصورت سنگ خام می باشد و کشورهای دارای تکنولوژی برش و فرآوری سنگ از قبیل ترکیه، چین، ایتالیا و کشورهند سنگ خام را از ایران میخرند و پس از تولید و بسته بندی سنگ به سایر کشورهای جهان صادر می نمایند. طی چند سال اخیر با توجه به پایین آمدن ارزش ریال بعضی از کشورهای همسایه از قبیل روسیه، عراق و کشورهای آسیای میانه به بازار سنگ ایران روانه شدند؛ ولیکن بدلیل رفتار غیر حرفه ای بعضی از دلالان سنگ و یا صاحبان سنگبری، و ارسال سنگ نا مرغوب و بی کیفیت، باعث گردیدند که خریداران خارجی از بازار سنگ ایران خارج  و روانه بازارهای حرفه ای مثل چین و ترکیه و ... گردند. 

وضعیت صادرات سنگ ایران چگونه است ؟
5.0

پاسخ : صرف نظر از قیمت سنگ خام ،حدود 50 درصد قیمت تمام شده سنگ های فرآوری شده مربوط به هزینه های فرآوری سنگ می باشد و حدود 80 درصد مواد مصرفی و ماشین آلات درفرآیند تولید سنگ در کارخانجات سنگبری وارداتی می باشند. پس بنابراین افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیم بر روی قیمت سنگ خواهد گذاشت. اما در مورد سنگ های وارداتی باید بگویم که نرخ ارز تاثیر 100 درصدی بر روی قیمت سنگ های خارجی دارد. 

آیا افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت سنگ خواهد شد ؟
5.0

پاسخ : ایران دارای بهترین معادن سنگ در جهان است و اکثر معادن ایران شهرت جهانی دارند و بیشتر به صورت خام به کشورهای تولیدکننده سنگ مثل ایتالیا، ترکیه، چین و غیره صادر می شوند و پس از تولید به سراسر دنیا ارسال می گردند. سنگ های مرمریت ایران دارای تنوع بسیار بالاست و بعضی از این مرمریت ها از حیث مرغوبیت و رنگ منحصر به فردشان بسیار مورد توجه سازندگان داخلی و بازرگانان خارجی است من جمله سنگ مرمریت آرک بسطام، مرمریت دهبید، مرمریت نمین و ...

بهترین سنگ مرمریت ایرانی کدام است؟