خدمات سنگ کارینو - اسکوپ سنگ | مرجع قیمت سنگ، سنگ نما و سنگ ساختمانی
در حال بارگذاری

اسکوپ سنگ

دسته بندی: اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ
جهت سفارش اسکوپ سنگ با شمار تماس های ذیل تماس حاصل فرمایید.
88685333 - 88689521 - 88694082

اسكوپ کردن سنگ به دلیل این می باشد كه سنگ هايی كه در نمای ساختمان استفاده می شود برای اطمينان از عدم شل شدن و سقوط سنگ و همچنين پايداری در حين زلزله، از اسکوپ سنگ نیز استفاده می شود. به همین جهت  پشت سنگ با دستگاه فرز سنگ شيار 45 درجه داده
می شود و اسکوپ در شیار قرار گرفته و به راحتی از سنگ جدا نمی شود اين سنگ وقتی در تراز قائم قرار می گیرد و وقتيكه ملات پشت سنگ ريخته می شود اسکوپ سنگ با ملات پيوستگی ايجاد می کند و احتمال سقوط سنگ از نمای ساختمان از بين خواهد رفت. عموماً کلمه اسكوپ به عنوان مهار سنگ های نما شناخته مي شود.
دليل اسكوپ سنگ  اين است كه سنگ ها  بر خلاف آجر قدرت مكش كمتری دارند و ملات را كمتر به خود جذب می كند. به همين دليل به مرور زمان ملات پشت سنگ خشك شده و چسبندگی بين ملات و سنگ از بين می رود و سنگ سقوط می کند كه سنگی که در نما استفاده شده است مي تواند خطر آفرين باشد.
مزایای استفاده از اسکوپ سنگ کارینو
1-جایگزینی مناسب برای روش اسکوپ سیمی
2-کم خطر بودن این روش نسبت به اسکوپ سیمی
3-قابل استفاده برای انواع سنگ و سرامیک در ابعاد مختلف
4-دوام و پایداری بهتر سنگ نما در مواقع زلزله
5-نصب بسیار سریع و راحت
6-ارزان و مقرون به صرفه

سنگ های ساختمانی به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی و قدرت مکش کم ، ملات را کم تر به خود جذب می کنند و به همین دلیل به مرور زمان ملات پشت سنگ خشک شده و چسبندگی بین ملات و سنگ از بین رفته و سنگ سقوط می نماید و می تواند خطر آفرین باشد. بنابراین برای مهار انواع سنگ های ساختمانی در سطح قائم نیاز به یک نگهدارنده ثانوی وجود دارد تا بتواند حداکثر گیرایی را ایجاد کرده و از سقوط سنگ جلوگیری نماید برای این منظور پشت سنگ توسط دستگاه فرز سنگ شیاری با زاویه 45 درجه ایجاد کرده و بعد اسکوپ سنگ را درون سنگ قرار می گیرد این سنگ وقتی در تراز قائم قرار گرفت و موقعی که ملات یا دوغ آب پشت سنگ ریخته شد این گیره فلزی (اسکوپ) با ملات پیوستگی ایجاد کرده و احتمال سقوط سنگ از بین خواهد رفت .

اسکوپ سنگ

مصالح غير فلزي ساختمانی که در ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرند در صورتيكه داراي خاصيت مكندگي نباشند در مجاورت ملات ، خود را به ملات جذب نمي كنند كه در اين صورت چسبندگي بين سنگ و ملات به حد كافي نمی رسد . سنگ ساختمانی كه در مكان هاي مرتفع نيز استفاده مي شود كه در صورت كنده شدن مي تواند براي عابريني كه در حال عبور هستند خطر جاني داشته باشد و همچنين كنده شدن سنگ باعث خسارت مالی به نماي ساختمان شده كه براي تعمير آن مجبور به صرف هزينه و زمان زيادي باشد.سنگ کارینو پس از بررسي روش هاي سنتي اسكوپ كردن سنگ نما به نتايج قابل توجهي رسيد و توانست با طراحي و ساخت اسكوپ سنگ راهكاري را ارائه می دهد كه نكات منفي روش سنتي را می پوشاند و بهترین جايگزين براي روش سنتی است.


جهت سفارش با کارشناسان فروش کارینو تماس بگیرید :

(+98)2188689521