دکوراسیون سنتی ایرانی به سبک نوستالژی
در حال بارگذاری

دکوراسیون سنتی ایرانی به سبک نوستالژی

تاریخ انتشار : 22 بهمن 1396
دکوراسیون سنتی ایرانی به سبک نوستالژی
آیا تا به حال به فضای داخلی خانه های قدیمی سنتی ایرانی دقت کرده اید؟
هنگامی که حرف از دکوراسیون های داخلی سنتی ایرانی به میان می‌آید، فضای شلوغ و قهوه‌خانه‌ای، با دیواره‌هایی قدیمی، ‌گلیم‌ها و چراغ‌ نفتی، مهرهای فیروزه‌ای و هزار خرد و ریز سنتی به ذهن ما می‌آید.  ولی آیا این فضا درهم از الهام گرفته از چیدمان سنتی ایرانی است یا بازار شام، سنگ کارینو در این مقاله به شرح تک تک این وسایل و نوع استفاده آن خواهد پرداخت.

📎 فرش در دکوراسیون سنتی ایرانی

از آنجایی که در گذشته کفپوش های مدرن مانند سرامیک، لمینت، پارکت و ... وجود نداشته است و نشستن و راه رفتن بر روی زمین اتاق ها معمول بوده است، معمولا از فرش برای پاکیزه نگه داشتن فضای اتاق استفاده می کرده اند. این که چه نوع فرشی برای فضای داخلی منزل خود استفاده می شده است، یک امر کاملا سلیقه ای می باشد.

📎 وسایل تزئینی در دکوراسیون سنتی ایرانی

آز آنجایی که در این دوره وسایل تزئینی تنوع زیادی نداشتند از اساسی ترین این وسایل میتوان از آینه و شمعدان ها یاد کرد که وجود آینه در تمامی اتاق ها، حتی در اتاق پذیرایی، از دیگر علایم خانه های سنتی است.

📎 مبلمان در دکوراسیون سنتی ایرانی

در گذشته خبری از مبلمان های مدرن امروزی با این همه تنوع نبوده است. در این مورد هم سلیقه زیبای ایرانیان شکوفا بوده و از بالشت های بزرگ و پشتی ها بهره گرفته شده است.

📎 سایر جزئیات در دکوراسیون سنتی ایرانی

در آخر توجه به این نکته خالی از لطف نیست، که هماهنگی جزئیات فراموش نشود. رومیزی ها، تخت ها، نوع و رنگ پرده ها از لحاظ ترکیب رنگی با هم هماهنگ باشند. همانطور که می دانید یکی از اصول طراحی، در دسترس بودن وسایل مورد نیاز روزمره می باشد. لذا به این نکته توجه نمایید که وسایل مورد نیاز روزمره را در دسترس قرار دهید. مانند جای سماور، میزهای کمکی برای مهمان ها و حتی الامکان یک فضای بزرگ خالی برای مهمانی ها و مجالس بزرگ در نظر بگیرید.

📎 اساسی ترین موارد در دکوراسیون سنتی ایرانی

یک آب نما به یاد حوض خانه‌های قدیمی و قل‌قل سماور، از هر چه فکر کنید سنتی‌تر است.
از شاخص‌ترین المان‌های دکوراسیون سنتی ایرانی، کرسی‌ها هستند. اگر فضای کافی در اختیار دارید، فراموش‌شان نکنید.
سرویس ظروف سفالی که اغلب فیروزه ای رنگ بودند، نیز در اکثر این خانه های سنتی به وفور یافت می شود.
در کنار تمامی نمادها و شاخص های دکوراسیون سنتی ایرانی، میتوان از تابلو فرش هایی که با زحمت فراوان دوخته و قاب کاری شده است، یاد نمود که در تکمیل این فضای کاملا سنتی، نمایشگاهی مجلل و با شکوه را پدید می آورد.


گالری تصاویر:

تگ : تابلوفرش دکوراسیون دکوراسیون ایرانی دکوراسیون داخلی دکوراسیون سنتی سنتی کرسی گلیم نوستالژی